Veinlite/Translite LLC

TransLite LLC to mała firma high-tech skupiająca ludzi zajmujących się projektowaniem, produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych, które mogą pomóc zmniejszyć ból i urazy pacjentów podczas dostępu żylnego i leczenia żylaków. Stworzony przez firmę projekt Veinlite zaowocował produkcją najnowocześniejszych, opatentowanych urządzeń do wyszukiwania żył i uzyskiwania do nich dostępu. Asortyment firmy obejmuje: oświetlacze naczyniowe, halogenowy oświetlacz naczyniowy, dedykowane pokrowce i etui.

Historia

TransLite LLC została założona w 1992 roku w celu komercjalizacji innowacyjnego produktu o nazwie Nevoscope do wykrywania raka skóry. Urządzenie Nevoscope zostało zaprojektowane przez dr Atama Dhawana i wykorzystuje innowacyjną technikę zwaną boczną transiluminacją do nadawania przezroczystości niewielkiemu obszarowi skóry. Dr Dhawan otrzymał patent na projekt Nevoscope, który został przydzielony do komercjalizacji panu Nizarowi Mullani, który to zaprojektował nowy Nevoscope w celu spolaryzowanego obrazowania powierzchni skóry wraz z bocznym oświetleniem do wykrywania raka skóry. Koncepcja urządzenia Veinlite wywodzi się z wyników klinicznych zebranych za pomocą Nevoscope. Głębsze naczynia krwionośne można było łatwiej zobaczyć w przypadku transiluminacji niż w spolaryzowanym obrazowaniu. Liczne badania doprowadziły do zaprojektowania prostego urządzenia do bocznego prześwietlania z otworem w pierścieniu do obrazowania powierzchownych naczyń krwionośnych. To urządzenie nazywało się Veinlite i wykorzystywało światłowód pierścieniowy z silnym źródłem światła do lokalnego podświetlenia skóry w celu obrazowania naczyń krwionośnych. Do dziś pozostaje jednym z najważniejszych urządzeń do wyszukiwania głębiej położonych żył zasilających. Po dwóch latach badań odkryto, że światło pomarańczowe zapewnia najwyższy kontrast do obrazowania powierzchownych naczyń krwionośnych, podczas gdy światło czerwone wnika najgłębiej do obrazowania głębszych żył. Dwa kolory diod LED mogły dawać znacznie lepsze obrazy żył przy mocy zaledwie dwóch watów lub mniej, a projekt przenośnego urządzenia Veinlite o nazwie Veinlite LED powstał w 2004 roku. Szybko okazało się, że te przenośne urządzenia są bardzo przydatne do wyszukiwania żył u dzieci i dorosłych.

Dystrybucja

Firma Bechtold & Co jest od wielu lat dystrybutorem marki Veinlite. Produkty TransLite LLC można zobaczyć zarówno w trakcie trwania licznych konferencji i wydarzeń naukowych, w których uczestniczymy, jak i podczas osobistych spotkań z naszymi przedstawicielami. Prowadzimy serwis gwarancyjny zakupionych u nas urządzeń, jak i serwis pogwarancyjny.

Gwarancja

Produkty Veinlite objęte są dwuletnią gwarancją, realizowaną przez nasz serwis w Polsce.

Polecane produkty

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

Pokaż 24 36

Oświetlacz naczyniowy LEDX Veinlite

3 425,62  z VAT
Veinlite LEDX - jest najsilniejszym z kieszonkowych diodowych oświetlaczy naczyniowych.

Oświetlacz naczyniowy LED+ Veinlite

2 955,04  z VAT
Veinlite LED+ jest drugim najsilniejszym z kieszonkowych diodowych oświetlaczy naczyniowych. Przeznaczony do obrazowania żył przed wkłuciem, lub do badania przed leczeniem żylaków. Zapewnia jednolite podświetlenie żył w każdym miejscu na ciele pacjenta.

Oświetlacz naczyniowy EMS PRO

1 690,50  z VAT
Uproszczona wersja sprawdzonego klinicznie Veinlite'a LEDX

Oświetlacz naczyniowy Neo Veinlite

1 924,31  z VAT
Oświetlacz naczyniowy Veinlite Neo przeznaczony do znajdowania żył i tętnic noworodków

Oświetlacz naczyniowy Pedi 2 Veinlite

1 406,35  z VAT
Oświetlacz naczyniowy Veinlite Pedi 2 przeznaczony do wkłuć u osób w wieku 0-17 lat. Zasilany dwoma bateriami AAA. Oświetlenie 14 diodami w dwóch kolorach dla uzyskania najlepszej wizualizacji. 3 poziomy jasności świecenia.

Oświetlacz naczyniowy Veinlite R

1 901,58  z VAT
Oświetlacz naczyniowy Veinlite R przeznaczony do znajdowania żył i tętnic u szczurów i myszy

Pokrowce ochronne Veinlite EMS/ EMS Pro

153,98  z VAT
Pokrowce ochronne Veinlite EMS/ EMS Pro - opakowanie 50 szt.

Pokrowce ochronne Veinlite LEDX

153,98  z VAT
Pokrowce ochronne Veinlite LEDX - opakowanie 50 szt.

Pokrowce ochronne Veinlite PEDI

128,15  z VAT
Pokrowce ochronne do Veinlite PEDI - opakowanie 50 szt.

Pokrowce ochronne VLED/VLED+

153,98  z VAT
Pokrowce ochronne VLED+ - opakowanie 50 szt.

Etui do VEMS PRO

139,05  z VAT
Etui do VEMS PRO